Наш дитячий садок

Тип дошкільного навчального заклад (ясла-садок )– загального розвитку, мова навчання – українська, угорська, визначений 5-денний робочий тиждень, 10,5- годинний режим роботи груп. В дошкільному навчальному закладі функціонує 6 вікових груп: 2 групи раннього віку, молодша, середня, старша, різновікова з угорською мовою навчання.Педагогічний колектив ДНЗ в 2016-2017 навчальному році спрямовує освітній процес на реалізацію Державного стандарту дошкільної освіти з огляду на провідні принципи української системи освіти, які задекларовано в низці загальнодержавних нормативних документів.
У 2016-2017 навчальному році зміст навчально-виховного процесу в ДНЗ (ясла-садок) визначається Базовим компонентом дошкільної освіти (нова редакція), схваленого на колегії МОН України від 04.05.2012 р. та затвердженого наказом від 22.05.2012р. №615 та  реалізується через програму розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», рекомендовано Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України від 09.12.2011 № 1/11-11601.
Організація освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) упродовж 2016-2017 навчального  року буде здійснюватись відповідно до Статуту ДНЗ  та за Робочий навчальний план ДНЗ являється нормативним актом, який встановлює перелік освітніх областей і об’єм навчального часу, який відводиться безпосередньо на освітню діяльність.Завдання змістовних ліній Базового компонента дошкільної освіти буде реалізовуватись через використання різноманітних форм організації педагогічного процесу: заняття різних видів і типів, індивідуальна робота, здоров’язбережувальна, пошуково-дослідницька діяльність, спостереження, організовані ігри тощо.
Управлінська діяльність адміністрації закладу направлена на забезпечення гарантованого права громадян на отримання дошкільної освіти.Реалізація навчального плану передбачає врахування принципу інтеграції освітніх ліній у відповідності з віковими можливостями і індивідуальними особливостями вихованців.Навчання дітей проводиться у формі фронтальних занять, починаючи з третього року (1 молодша група).Для дітей віком від 2 до 3 років проводяться заняття тривалістю до 10 хвилин.
Тривалість одного заняття:
·         У молодшій групі – не більше 15 хвилин;
·         У середній – 20 хвилин;
·         У старшій – 25 хвилин;
Тривалість інтегрованих занять збільшується на 5 хв. - молодшій, 10 хв. – середній, 15 хв. - старшій групах, завдяки постійній зміні різних видів дитячої діяльності.
Тривалість перерв між заняттями становить 10 хвилин.
Безперервна безпосередньо освітня діяльність в групах планується як в першій так і в другій половині дня відповідно до розкладу занять на тиждень. В другій половині дня планується індивідуальна робота, безпека життєдіяльності, самостійна художня діяльність, господарсько-побутова праця. Тривалість індивідуальної роботи – 15-25 хвилин залежно від віку дітей.Реалізація принципу наступності між дошкільною і початковою освітою буде здійснюватись відповідно до Угоди про співпрацю між Берегівськими  ЗОШ I-III ступенів №5 та №1.
Об’єм освітньої діяльності упродовж тижня визначено у відповідності з санітарно-епідеміологічними вимогами до утримання і організації режиму роботи дошкільних навчальних закладів.Освітньо-виховний процес в ДНЗ організовано відповідно до річного плану на 2016-2017 навчальний рік, календарним навчальним графіком. Навчальний рік в ДНЗ починається 1 вересня 2016 року, закінчується 31 травня 2017 року.
З 1 червня по 31 серпня 2017 року триває літній оздоровчий період.
Тривалість навчального року:
I півріччя   01.09.2016р. – 28.12.2016р.
II півріччя  09.01.2017р. – 31.05.2017р.
Графік канікул:
Осінні канікули     19.10.2016р. – 30.10.2016р.
Зимові канікули    31.12.2016р. – 08.01.2017р.
Весняні канікули  04.04.2017р. – 13.04.2017р.
Вересень - адаптаційний період для дітей раннього та молодшого дошкільного віку.
В період зимових та літніх канікул навчально-виховна діяльність направлена на оздоровлення, загальний розвиток, організацію розваг та творчості дітей.